Naujoji Klaipėdos galerija

2016 m. balandžio  mėn. 21 d., ketvirtadienį,  17 30 val.

„Klaipėdos galerijos“ filiale

 Mados ir verslo centre „Herkaus galerija" H. Manto g. 22, vyks

Vidmanto Martikonio

Autoportretų privačios kolekcijos parodos

atidarymas

         Balandžio 21 d. „Klaipėdos galerijoje“  pristatoma dalis didžiulės, kolekcininko Vidmanto Martikonio, surinktos, įvairių autorių, autoportretų kolekcijos. Ekspozicijoje pristatomi ir žymių šiuolaikinio meno tapytojų darbai (tarp jų Žygimanto Augustino, Martyno Gaubo, Šarūno Saukos, Virginijaus Viningo ir kt.), ir Lietuvos grandų (tarp jų Rimanto Bičiūno, Algio  Skačkausko, Stasio Jusionio, Algimanto Švegždos, Broniaus Murino ir kt.) iš įvairų praėjusių dešimtmečių laikotarpio, bei kūrėjų, kurie vis dar atrandami.

        Autoportretai, tarsi turėtų būti liberalus menininko požiūris į save. Būdas paslapčiomis atskleisti, kokį save regi: tapytojas, skulptorius ar fotografas. Tolerantiškas tiek, kam neprieštarauja paties įsitikinimai; laisva maniera, be baimės išryškinti savybes, kurių neįvardija žodžiai ar vieši komentarai. O galbūt atvirkščiai – drąsus akibrokštas į tai, kokį menininko įvaizdį formuoja visuomenė, susidariusi įspūdį iš girdimų nuotrupų komunikacijos triukšme. Kartais tai karikatūriška autoironija, per prizmę „Kas manyje labiausiai užkliūva?“.  Net jei tai neretai savybė, labiausiai stimuliuojantį teigiamą aplinkinių susidomėjimą. Jei visgi, kas itin kritiškai pažiūri į autoportretus, manau, autorius visada išsisukdamas, nuo ne malonios interpretacijos, lyg tarp kita ko, gali atsakyti: „Taigi, čia... menas“.

       V. Martikonis sukaupta autoportretų kolekcija, įžvalgus sprendimas,  - tai menas „du viename“, kai kūrinyje atpažįstamas, su keliomis išimtimis,  autorius ir  jo kūrybos braižas.

        Visą V.  Martikonio kolekciją sudaro 231 darbas. „Klaipėdos galerija“ suteikia retą galimybę, pamatyti Lietuvos menininkų autoportretų, tapyboje ir skulptūroje, retrospektyvą, nuo XX a. pradžios iki šių dienų, ir pabūti, vienoje erdvėje su 39 protų, kūrusių ir kuriančių Meną Lietuvoje, vaizduotės vaisiais. 

                                                                                                                                                              

Paroda vyks iki gegužės 12 d. 

Stilingas apsipirkimas

 Klaipėdos Senamiesčio kaimynystėje įsikūrusi „Herkaus galerija“ - traukos centras, viliojantis įspūdinga architektūra ir šiuolaikišku interjeru. Aukščiausios klasės biurai, madingiausios parduotuvės ir restoranai – viskas po vienu stogu!

      Amfora