GRAŽINOS OŠKINYTĖS – EIMANAVIČIENĖS grafikos ir tapybos kūrinių paroda

2018 m. sausio 18 d., ketvirtadienį, 17.30 val.

NAUJOJOJE KLAIPĖDOS GALERIJOJE

Mados ir verslo centre “Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22, vyks

GRAŽINOS OŠKINYTĖS – EIMANAVIČIENĖS

grafikos ir tapybos  kūrinių parodos

KLODAI

atidarymas

 

       Naujojoje Klaipėdos galerijoje, kuri įsikūrusi mados ir verslo centre „Herkaus galerijoje“, vyks žinomos dailininkės, Palangos miesto garbės pilietės, Gražinos Oškinytės – Eimanavičienės parodos “Klodai” atidarymas. Grafikos ir tapybos kūrinių parodą papildys albumas, kuriame dailininkės kūrybinį kelią analizuoja dailėtyrininkė Kristina Jokūbavičienė. Paroda ir leidinys skiriami Palangos miesto garbės pilietės dailininkės Gražinos Oškinytės - Eimanavičienės 75 -mečiui.

     Per kelis dailininkės kūrybos dešimtmečius sukurtuose darbuose išbandytos įvairios technikos – grafitas, pastelė, tušas ir plunksnelė, ofortas, kartono raižinys, akvatinta, koliažas.

      Kūriniuose vyrauja paprasti motyvai: žolė, augalas, medis, kopa, kalnas, dangus, debesis, dangaus šviesulys (saulė, mėnuo). Nors moters ar vyro figūros juose pasirodo retokai, beveik kiekviename kūrinio lakšte nuolat bylojama apie žmogų, arba numanomas žmogus per gamtos formas byloja apie būties esmę.                                                                                                                                  

Gražinos Oškinytės kūriniai yra kaip vientisos poetinės poemos apie dangų, žemę, vandenis ir požemius fragmentai, pasakojantys, pasak autorės, „apie žmogaus santykį su gamta, apie jo vietą visatoje“.

       Per kelis dailininkės kūrybos dešimtmečius sukurtuose darbuose išbandytos įvairios technikos – grafitas, pastelė, tušas ir plunksnelė, ofortas, kartono raižinys, akvatinta, koliažas. Tarp temų ir kūrinių atlikimo technikų egzistuoja įdomus ryšys – kiekviena jų sukurti darbai tiesiog natūraliai klostosi į ciklus, serijas, tęstinius lakoniškus pasakojimus apie dangų, žemę, kalvas lygumas, dangaus kūnus, horizontus, kurie neskiria, tik atveria. Regimi, bet daugiau vidiniai, nujaučiami žmogaus ir gamtos ryšiai kūrybos lakštuose metaforiškai išreiškiami minimalistinių aptakių formų, minkštų šešėlių, pustonių, subtilių faktūrų, tekstūrų – ir simbolių, metaforų kalba.

    Nuolatiniu sidabrišku šviesos ir tamsos bangavimu arba dangaus kūnų nušvitimu / užtemimu kūriniai emanuoja ramybę ir paslaptį.

     Dailininkės kūriniai – tai trumpi vientisos poetinės poemos fragmentai, kuriems popieriaus stačiakampiuose atveriamos naujos, neaprėpiamos erdvės.

 

 

Paroda vyks iki 2018 m. vasario 13 d. 

Stilingas apsipirkimas

 Klaipėdos Senamiesčio kaimynystėje įsikūrusi „Herkaus galerija“ - traukos centras, viliojantis įspūdinga architektūra ir šiuolaikišku interjeru. Aukščiausios klasės biurai, madingiausios parduotuvės ir restoranai – viskas po vienu stogu!

      Amfora