Ispanijos dailininkų Perez Casanova ir Torregar paroda iš ciklo „Ispanijos dialogai“

2016 m. liepos 27 d. (trečiadienį) 17.30 val.

„Klaipėdos galerijos“ filiale, mados ir verslo centre

„Herkaus galerija“ (H. Manto g. 22, Klaipėda)

atidaroma

Ispanijos dailininkų Perez Casanova ir Torregar paroda

iš ciklo „Ispanijos dialogai“

Kuratorė Ina Mindiuz, pirmą kartą Klaipėdoje pristato parodų ciklo „Ispanijos dialogai“ ekspoziciją, kurioje norima perteikti turtingo bei patrauklaus, intelektinio ir emocinio, dabartinio žmogaus, analitinį požiūrį į peizažą

Parodos autoriai - Pedro Perez Casanova ir José Antonio Torregrosa 'Torregar', jaunieji Ispanijos dailininkai, puikiai žinomi Mursijos mieste bei aplinkiniuose regionuose, kurių kūrybos diskursas remiasi tarpkultūrines ir transmoderniosios  estetikos aspektais. Tai ryšys tarp grožio ir meno, ispanų kultūrinio simbolizmo ir žinių santykis.

Išskirtinėje parodoje suteikiama galimybė susieti paraleles ir palyginti skirtumus menininkų kūrybinėse inspiracijose. Estetinis Perez Casanova žvilgsnis, tai džiaugsmingas gerėjimasis arba intuityvus urbanistinio peizažo perteikimas. Autoriaus atkuriami vietovaizdžiai išreikiami ne tik spalvų, formų ir šviesos judėjimo komponentų jungtimis, bet kartu Žemės ir Oro elementais. Parodos bendraautoriaus Torregar, akvarelėse ir mišrios technikos kūriniuose, tęsdamas stichinių elementų gvildenimą, savaip interpretuoja Vandens ir Ugnies santykį, kur juntamas liepsnų traškesys ir bangų ošimas, tiesiogiai susijęs su kontrastinga Ispanijos gamta.

Tai ne pasyvus menininkų grožėjimasis daiktais. Menininkai bando paliesti egzistencijos autentiškumą, pabrėžti reikšmingus prisiminimus, veiksmus, kurie tapo kūrybos pagrindu ir yra nukreipti ateities perspektyva.

 

Paroda vyks iki rugpjūčio 24 d. 

Stilingas apsipirkimas

 Klaipėdos Senamiesčio kaimynystėje įsikūrusi „Herkaus galerija“ - traukos centras, viliojantis įspūdinga architektūra ir šiuolaikišku interjeru. Aukščiausios klasės biurai, madingiausios parduotuvės ir restoranai – viskas po vienu stogu!

      Amfora