Juvelyrikos paroda "AKIS 2016"

2016 m. sausio  21 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Klaipėdos galerijos“ filiale

 mados ir verslo centro „Herkaus“galerija" H. Manto g. 22 atidaroma

Tarptautinė šiuolaikinės juvelyrikos paroda

„AKIS 2016“

    Sausio 21 – vasario 16 dienomis Klaipėdos galerijoje (Herkaus Manto g. 22) vyks tarptautinė šiuolaikinės juvelyrikos paroda „AKIS 2016“. Parodą rengia Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos studija. Eksponuojamos kelios papuošalų ir juvelyrikos objektų kolekcijos. Pagrindinę eksponatų grupę sudaro 2015 metų rugsėjį Telšių fakultete vykusio tarptautinio juvelyrikos simpoziumo dalyvių kūriniai. Galima pamatyti profesionaliosios meninės juvelyrikos pavyzdžius iš Švedijos, Nyderlandų, Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir žinoma, iš Lietuvos. Kitą parodos dalį sudaro Telšių fakulteto studentų kūrybiniai projektai ir diplominiai darbai, kuriuose suaktualinama tradicinės juvelyrikos samprata ir pasireiškia jaunųjų kūrėjų inovacijos.

    Visą parodą vienija tema „Akis“. Akys maitina žmogaus vaizduotę tikrovės reginiais: menininkų įkvėpimo šaltiniai slypi jų matomoje aplinkoje, o žiūrovai, stebėdami meno kūrinius, patiria bei reflektuoja juos naujai, savaip. Per akis ir papuošalai - kaip meno kūriniai - tampa vartais, kuriuose susitinka kūrėjas ir žiūrovas, praeities patirtys ir dabartis, kas materialu ir dvasiška. Papuošaluose įkūnijama tai, kas žmogui yra svarbu, ir tai tampa matoma betarpiškai – „akis į akį“. Be to, papuošalo dėvėtojas šią žinią transliuoja ir aplinkiniams. Dėvinčiojo ir žiūrinčiojo dvasia yra pasotinama tuo, kas išreikšta. Šiuolaikinės meninės juvelyrikos tikslas ir yra minties bei reginio vertė, o estetinei raškai pasitelkiamos pačios įvairiausios medžiagos.

    Juvelyrikos paroda „AKIS 2016“ išsiskiria profesionalių, turinčių didelę patirtį, ir jaunųjų, tik pradedančių kūrybos kelią, menininkų idėjų įvairove. Autorius jaudina istorinė atmintis, ekologija, socialinės temos, asmeninės patirtys, simbolių kalba, taktilika, estetika. Jų sukurtuose papuošaluose ryšku tai, kad prasmė ir turinys nėra siejami su medžiagos brangumu. Idėjos išraiškai naudojamos ne vien auksakalystei būdingos, bet ir šalia esančios medžiagos: medis, duona, žemės, stiklas, asfaltas, vabzdžiai, tekstilė, akrilas, epoksidinės dervos, sintetinės medžiagos ir panašiai. Surinkta turininga šiuolaikinės juvelyrikos kolekcija!

     Parodos dalyviai: Mona Wallstrom iš Švedijos, Kelly McCallum iš Didžiosios Britanijos, Philip Sajet  iš Nyderlandų, iš Lenkijos - Giedymin Jablonski, Andrzej Boss, Olga Podfilipska-Krysinska, Michalina Owczarek, Olga Stawarska, iš Lietuvos - Laima Kėrienė, Beata Zdramytė, Albertas Gedvilas, Benas Staškauskas, Solveiga ir Alfredas Krivičiai, Asta ir Mindaugas Šimkevičiai, Violeta Adomaitytė, Dovilė Kondrašovaitė, Justina Zymonaitė, Justina Bukantaitė, Tautvydas Vidugiris, VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos studentai bei absolventai.

 

Kuratorės:  prof. Laima Kėrienė, Neringa Poškutė

Paroda vyks iki vasario 16 d.

 

Stilingas apsipirkimas

 Klaipėdos Senamiesčio kaimynystėje įsikūrusi „Herkaus galerija“ - traukos centras, viliojantis įspūdinga architektūra ir šiuolaikišku interjeru. Aukščiausios klasės biurai, madingiausios parduotuvės ir restoranai – viskas po vienu stogu!

      Amfora