Nijolės Vilutienės grafikos ir piešinių paroda

2015 m. lapkričio 12 d., ketvirtadienį, 17.30 val.

„Klaipėdos galerijos“ filiale

 Mados ir verslo centro „Herkaus galerija" H. Manto g. 22

atidaroma dailininkės

Nijolės Vilutienės

grafikos ir piešinių paroda

„Nuoga gamta“

         Nijolė Vilutienė – viduriniosios kartos Lietuvos grafikių, klaipėdiečiams pristato parodą „Nuoga gamta“.  Grafikės kūryba išsiskiria ypatingai jautriais prisilietimais prie baltos popieriaus plokštumos, juodos ar iki balkšvos pilkumos niuansuotos linijos pieštuko, plunksnelės ar rėžtuko pagalba perteikia dailininkės mintis ir pojūčius, mįslingas, filosofines įžvalgas.

      Grafikas Mikalojus Vilutis: „Menininkas ir jo kūriniai yra du viename. Jeigu menininko kūriniai nėra jis pats, tai nėra ir meninės tiesos. Menininkas meluoja. Nijolė nemeluoja. Save paišo. Save gyvena. Pasaulį mato savo akimis <...> Ir gyvena Nijolė emocijomis. Ir kuria ji emocijomis. Ir pati Nijolė yra emocija. Nijolės paveikslai – meninė tiesa. Nuoga Nijolės dūšia be jokios kosmetikos. Be savęs tramdymo. „Išleisk savo prigimtį į laisvę.“ Štai ką kalba Nijolės paveikslai, pritardami parodos pavadinimui ir Nietzschei. Menas, išrengtas iš meistrystės demonstravimo, dailaus paviršiaus, filosofijų ir socialinių problemų sprendimo“

        Menotyrininkas dr. Vidas Poškus teigia: „Nijolė Vilutienė yra grafikė iš prigimties. Ji valdo liniją – nuo pačios ploniausios, mikroniškai-siūliškos iki storos, plačios, peraugančios į dėmę ir plokštumą. <...> būtina pabrėžti, kad N. Vilutienė tiesiog tobulai – labai organiškai, it koks vasaros galą švenčiantis voras savo tinklus ar be galo apmąstytai, išmedituotai tušu ant šilko kaligrafijas liejantis japonų vienuolis, tas linijas susieja su baltais (arba kitokiais fonais), paversdama stačiakampes popieriaus lapo ar drobės struktūras kuo tikriausiomis trimatėmis erdvėmis. Nijolė valdo įvairias grafikos technikas, viename darbe, vienoje kompozicijoje drąsiai ir užtikrintai jungdama piešimą, tapymą, skaitmeninę fotografiją, sausą adatą ir kitas įmanomas technikas. Kita vertus, visa tai daroma ne „savitiksliai“, bet dėl idėjos kaip tikslo, dėl varančios minties.

 Maloniai kviečiame apsilankyti parodos atidaryme, kuris įvyks lapkričio 12 d., ketvirtadienį, 17.30 val. „Klaipėdos galerijos“ filiale, Mados ir verslo centre „Herkaus galerija  H. Manto g. 22.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Stilingas apsipirkimas

 Klaipėdos Senamiesčio kaimynystėje įsikūrusi „Herkaus galerija“ - traukos centras, viliojantis įspūdinga architektūra ir šiuolaikišku interjeru. Aukščiausios klasės biurai, madingiausios parduotuvės ir restoranai – viskas po vienu stogu!

      Amfora