Projekto „KLAIPĖDOS MIESTO IR JŪRINIS PEIZAŽAS MENE“ plenero parodos atidarymas

2017 m. birželio 6 d., antradienį, 18 .00 val.

„Klaipėdos galerijos“ filiale,

Mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, Herkaus Manto g. 22,

vyks projekto

„KLAIPĖDOS MIESTO IR JŪRINIS PEIZAŽAS MENE“

plenero parodos atidarymas.

 

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus organizuotame projekto „Klaipėdos miesto ir jūrinis peizažas mene“ plenere, dalyvavo mūsų miesto dailininkai ir švečiai iš kitų Lietuvos miestų. Dešimt  dienų dailininkai, rinko medžiagą, plaukiojo laivu, susipažino su uosto veikla ir drobėse įamžino unikalius Klaipėdos miesto vaizdus.  Šis pleneras vienas iš projekto renginių, skirtų „Lietuvos kultūros sostinei Klaipėda – neužsąlantis kultūros uostas 2017 m.“.

Klaipėda - unikalus miestas su išskirtine miesto istorija, architektūra ir  gamta. Pleneras vyko ypatingu metų laiku - pavasario ir vasaros sandūroje. Bundanti gamta. Miestas pražįsta gražiausias žiedais, žolės apklotas suveši ryškia žaluma. Ypatingai palankus metas dailininko vaizduotei, piešinio, spalvų ir pustonius pagalba  drobėje įamžinti mūsų miesto grožį.  Čia atsiskleidžia plenero intriga: susibūrę skirtingų Lietuvos miestų, skirtingų kartų tapytojai per savo kūrybos prizmę, skirtingai žvelgė į mūsų miesto  urbanistinį peizažą, jūros, uosto vaizdus. Drobėse  Klaipėdos didybė ir kasdienybė susijungusios į   vieną  visumą,  leidžia žiūrovui iš naujo pažinti miestą.

Ši kilnojamoji paroda bus eksponuojama viešbučiuose, kitose parodinėse erdvėse Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose. Projektas tęsis iki metų pabaigos. Projektas parengtas taip, kad klaipėdiečiai galėtų iš arti susipažinti su dailininkų kūryba: išdidinti ant tentų (5x4 metrų) meno kūriniai, sukurti plenero metu, jaukiai įsikurs miesto erdvėse. Miestiečiai, miesto svečiai galės betarpiškai grožėtis dailininkų kūryba.

Projekte dalyvavo klaipėdiečiai dailininkai Simas Žaltauskas, Aurimas Eidukaitis, Algirdas Vadoklis, Dalia Skridailaitė, Rytis Martinionis, Juozas Vosylius, Petras Lukošius, Romas Klimavičius,vilniečiai  Arvydas Kašauskas,, Viktoras Binkis, Mykolė Ganusauskaitė Jencienė ir kaunietis  Šarūnas Šarkauskas.

Paroda vyks iki liepos 6 d. 

Stilingas apsipirkimas

 Klaipėdos Senamiesčio kaimynystėje įsikūrusi „Herkaus galerija“ - traukos centras, viliojantis įspūdinga architektūra ir šiuolaikišku interjeru. Aukščiausios klasės biurai, madingiausios parduotuvės ir restoranai – viskas po vienu stogu!

       Amfora